Все про соціальний стартап “Україна без сміття”

Україна без сміття

У червні 2015, на вулиці Саперно-Слобідській, 25 з’явився новий пункт по прийому та переробці сміття. Певний час, робота на станції не була надто активною, адже проекту потрібен був час на розвиток, але зараз – в популярності сумніватись не варто. Спробуємо розібратись, в чому сила?

«Україна без сміття»  – соціальний стартап, що прагне зробити сортування нормою для українців. Команда створює можливості для відповідального поводження з відходами й переконує: те, що люди часто вважають сміттям, у більшості випадків — цінні вторресурси. 

Це свого роду перша організація що старанно взялась за роботу зі сміттям на територіїї України, та столиці зокрема. Засновниця – Євгенія Аратовська – від початку, поставила для себе амбітну ціль, щоб сортування стало звичкою для українців. Наразі, по вихідних, станцію відвідують близько 500 осіб, так, коштів не завжди вистачає щоб перекрити базові потреби центру, але надихає те, що кожного року кількість свдомих українців все ж таки зростає.

Мета організації

Мета – переробка сміття – це не просто екологічно важливо, але і акцентує увагу на тому, що виробляти нове – зовсім не обов’язково. Якісно відсортовані матеріали знову йдуть в обіг. Наприклад, алюмінієві бляшанки стають корпусами велосипедів, пластикові пляшки — спортивним одягом, а скло й навіть целюлозні гранули з паперу можуть використовувати для зміцнення доріг. У розвинених країнах, скажімо, з органічних відходів роблять компост, що стає добривом для ґрунту, а біогаз із них використовують для заправки автівок. Саме тому, сміття – це перш за все, цінний матеріал

Плани на майбутнє?

УБС ставить перед собою амбітні плани. Команда готується до запуску франшизи. Так, громадські простори сортування з’являться і в інших містах, адже проєкт довів ефективність своєї моделі роботи.

Головна ціль УБС у 2021 році — збудувати мультифункціональний культурний об’єкт на території Національного експоцентру України (ВДНГ), що популяризуватиме роздільний збір відходів. Цей простір об’єднає станцію сортування, перший в Україні Музей переробки і споживання, майданчики для артподій просто неба й фермерський ринок без пластику. Для реалізації цього масштабного проєкту УБС оголосила про початок найбільшої за всю історію проєкту фандрейзингової кампанії. Команда закликає всіх небайдужих підтримати зведення культурного об’єкта, що стане новим етапом розвитку не тільки для УБС, а й культури поводження з відходами в Україні.

Дивлячись на такий активний розвиток соціального стартапу та масштабів, які він здобув, хочеться лише додати – Україна на вірному шляху!