«Велике прибирання» в містах України з 18 по 26 вересня

Сміття вже давно стало проблемою №1 серед людей, яким не байдуже становище України на карті зеленої планети. Саме тому, більшість міст долучились до глобального прибирання, що пройшло 18 вересня в честь Всесвітньої акції «World Cleanup Day»

Яка мета даної акції?

World Cleanup Day – це міжнародна соціально-екологічна акція з прибирання зелених зон, благоустрою територій та чистих берегів, яка традиційно відбувається в третю суботу вересня у 24 регіонах України та 180 країнах світу.

Мета акції – формувати в українців культуру чистоти та дбайливого ставлення до довкілля, зменшення негативного впливу громадян на навколишнє середовище, розвитку всеукраїнського волонтерського руху та спільного прагнення до кращого майбутнього в розбудові громад.

«Зробимо Україну чистою разом»

В Києві, в районі Гідропарку також пройшла акція, в результаті якої було зібрано майже 100 кілограмів сміття. Це вперше, незважаючи на карантинні обмеження, достатньо велика кількість людей відгукнулась, не дивлячись на статус та рівень зайнятості. Серед учасників акції – представники уряду і КМДА, володарка титулу “Міс Україна-2015” Христина Столока, репер Ярмак, хореограф Сергій Костецький, іноземні дипломати. Загальна кількість добровольців становила 200 осіб.

«Загальна ідея акції полягає у тому, щоб об’єднати громадян та зробити Україну чистою разом! У межах акції реалізована кампанія «Побачив? Прибери!». Це додаткова можливість привернути увагу до питань, пов’язаних з відходами, відповідальним споживанням ресурсів, сортуванням в нашій країні, а також закликати людей до дій.

Організатором Всесвітнього дня прибирання в Україні є рух «Let’s do it Ukraine» за підтримки Міністерства молоді та спорту, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, МЗС, Міністерства освіти і науки, Міністерства розвитку громад та територій, Мінсоцполітики, Всеукраїнського молодіжного центру, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Українська акція триватиме до 26 вересня і завершиться у Вінницькій області, де до неї долучаться 5 тис. учасників.