Запали свічку пам’яті жертвам
Голодомору 1932-1933 рр.

“Ніхто не забутий – ніщо не забуто” – ці слова, дуже символічні для кожного українця, адже знаменують трагічні післявоєнні події та Голодомор 1932-1933 років. Ми – нащадки своїх предків, а тому, намагаємось зберігати історію народу від покоління до покоління та традиції.

Однією з традицій вшанування є Міжнародна акція – “Запали свічку”. Її заснування належить американському досліднику та історику – Джеймсу Мейсу, який довгий час займався дослідженням теми Голодомору на території України. З 2003 року, ця акція є Всеукраїнською та кожного року, до неї приєднується все більша кількість громадян.

Походження терміну “Запали свічку Голодомору”

Оскільки, на території України переважна більшість людей належать до християн та католиків – запалити свічку, в обох течіях – означає вшанувати покійного. Акція «Запали Свічку Пам’яті» покликана відтворити ту ж саму дію.

Під час Акції, Свіча Пам’яті запалюється о 16:00 у День Пам’яті Жертв Голодоморів, що вшановується у четверту (тобто переважно останню) суботу листопада. Символізм полягає у тому, що 16 година четвертої, останньої суботи листопада – це Вечір Останнього Дня Осені. Після йде тільки Ніч і Зима. Акція «Свіча Пам’яті» повинна нагадувати всім українцям як важко було пережити жертвам Голодоморів голодні і холодні зимові ночі 1933 року.

Нагадаємо, що цього року також виповнюється 100 років з дня першого Голоду в Україні (1921-1923 рр) та 75 років від масового голоду 1946-1947 рр.

Друзі, приєднуйтесь до акції – нехай сьогодні горітиме вогник у кожному вікні українця, хто пам’ятає.

Пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933рр у Києві – Парк Слави