Ще один крок назустріч екології – Верховна рада заборонила поліетиленові пакети

З 10 грудня вступив в силу закон України “Про обмеження обігу поліетиленових пакетів на території України”. Деталі нововведення та штрафні санкції – далі в матеріалі.

Загальна заборона діятиме з 9 березня 2022 року, виключення з правил розповсюджується на первинну упаковку для свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів та льоду.

Головна мета закону – зменшення кількості поліетиленових пакетів в обігу. На думку політиків, платне використання тонких поліетиленових пакетів, зменшить їх закупівлю та поступово вилучить повністю.

Офіційної ціни владою на пакети ще не встановлено, проте супермаркети з 10 грудня ввели власні та попередили про це користувачів.

Поліетиленовий пакет без ручок – 9 копійок, з ручками – 12 копійок. Зазвичай, їх використовують для фасування та ваги овочів та фруктів. Відтепер, значної популярності набуватимуть сітки та тканинні торби, які також можна знайти на полицях супермаркетів.

Штрафні санкції за порушення умов закону

Насправді, матеріальну відповідальність Кабмін також затвердив, вона почне діяти з 9.03 2022 та стосуватиметься розповсюдження тонких та надтонких пакетів. Штраф від 8500, повторний штраф за 3 міяці – 17 000 грн.

З 10.12 2021 штрафи накладатимуть на тих, хто продовжує розповсюджувати пластикові пакети на безоплатній основі. Сума збитку за використання – від 1700 до 3400 грн, повторний штраф за останні 3 роки – 8500 грн.

Вибір є завжди, але погодьтесь, що дане нововведення давно потрібне було нашій країні, адже екологічна ситуація і досі залишається невтішною.