Волонтерська робота

Кожен з нас має можливість впливати на розвиток України. Іноді результат виявляється відразу, а іноді – через десятиліття. Але долучитися і творити країну, де ти хочеш жити, можна вже зараз.

Волонтерство – це, передусім, можливість впливати на те, що відбувається довкола, ініціювати власні проекти та змінювати країну. Часто волонтерство порівнюють з жертовністю, але насправді завдяки своїм вмінням та таланту ти можеш вирішувати або пом’якшувати суспільні проблеми та одночасно отримувати задоволення.

Коли люди стають волонтерами, вони не тільки отримують нагоду проявити себе, здобути знання та навички, але й намагаються зробити життя інших кращим.

“Будь тією зміною, яку хочеш бачити у світі!” – казав Махатма Ганді, а один зі шляхів змін – це волонтерство. Допомагаючи іншим, ми ініціюємо позитивний рух в суспільстві, беремо на себе відповідальність за те, що відбувається довкола, та надихаємо людей на творення добра.

Волонтерська діяльність базується на трьох основних характеристиках, без яких її не можна вважати волонтерством: добровільність, неприбутковість та безоплатність. Ти можеш самостійно обирати зручний для себе спосіб, час, форму та сферу надання волонтерської допомоги. Якщо тобі за допомогу пропонують фінансову винагороду чи гонорар, діяльність не можна вважати волонтером.